Zabawki edukacyjne cz. I - CoTyPowiesz.pl
Saperska 44B/2A, Poznań
CoTyPowiesz.pl

W gabinecie często słyszymy pytanie „Co kupić dziecku pod choinkę/ na urodziny/ na dzień dziecka, aby oprócz zabawy była to także okazja do stymulacji rozwoju?”. Bo przecież nie jest sztuką kupić zabawkę, jest ich przecież bezmiar. Natomiast sztuką jest kupić zabawkę, która będzie stymulować rozwój, będzie trwała, oraz intrygująca.

W odpowiedzi na Państwa pytania wspólnie przygotowałyśmy post z listą przydatnych gier i zabawek dla dzieci. Wspierają  one prawidłowy rozwój  sprawności manualnej, percepcji wzrokowej i  słuchowej, mowy  oraz zachowań społecznych. Są bezpieczne i trwałe. Dają szansę na uwolnienie wyobraźni, mają wiele zastosowań i pozwalają się łączyć.

UKŁADANKA LEWOPÓŁKULOWA JAJKA, SORTER KOLORÓW.

Gra, która wspiera rozwój lewej półkuli mózgu. Odpowiada ona za zdolności językowe i logiczne myślenie. Dodatkowo analizuje, przetwarza linearnie, porządkuje sekwencyjnie, wykrywa relacje, a to wszystko ma ogromny wpływ na: 

-mowę,

-czytanie,

-pisanie,

-funkcje intelektualne.

Początkowo były wykorzystywane jako sorter kolorów. Z czasem doszły karty pracy do układania sekwencji. Jest to bardzo przydatna pomoc dydaktyczna. Wykorzystywana jest do pracy z dziećmi w domu, w gabinetach terapii pedagogicznej, w poradniach logopedycznych, ale nie tylko. Jej wpływ na lewą półkulę mózgu wykorzystuje się również podczas pracy z ludźmi starszymi dotkniętymi chorobami typu Alzheimer, demencja, czy z osobami po udarach.

HOT POT

Hot pot to gra zręcznościowa, w której przy pomocy szczypiec lub pałeczek, należy wyciągnąć z miski odpowiednie składniki. Utrudnieniem jest makaron. Nie ułatwia zadania! Rozwija ona spostrzegawczość i zręczność. Pomaga również w pracy nad prawidłowym chwytem. Ponadto uczy koncentracji.

DREWNIANA TABLICA NUMERYCZNA

Jest to świetny sposób do nauki liczenia od 1 do 10, a także dodawania, odejmowania, mnożenia czy dzielenia.

GRA EDUKACYJNA – ZAKUPY

Gra edukacyjna Zakupy to bestsellerowa, uwielbiana przez dzieci rozrywka dla całej rodziny. Rozgrywki opierają się na zabawie w sklep i wprowadzają małych graczy w świat zakupów, uczą planowania oraz współpracy z innymi graczami. Najmłodsi zapoznają się z asortymentem sklepów branżowych np. spożywczego, ogrodniczego czy papierniczego. Dodatkowo pomoże w nauce języka angielskiego. Wszystkie słówka zostały przetłumaczone. Kolorowe grafiki Magdaleny Popovics przyciągają uwagę.

Dzięki tej grze rozwijamy wyobraźnię, kompetencje społeczne i poszerzamy słownik bierny oraz czynny dziecka.

Grać można na wiele sposobów, a wszystkie z nich, pozwolą ćwiczyć dziecku myślenie logiczne, pamięć i spostrzegawczość. 

CLIP N SORT

Świetna zabawa gwarantowana!

Ta pomoc wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętności motoryki małej i koncentrację. Rozwija logiczne myślenie. Dziecko ma za zadanie, używając szczypiec, posegregować kości do miseczek w odpowiednim kolorze.

Podaruj dzieciom możliwość rozwoju w świecie przepełnionym elektroniką.