Dietetyk kliniczny - CoTyPowiesz.pl
Saperska 44B/2A, Poznań
CoTyPowiesz.pl

Dietetyk kliniczny jest specjalistą zajmującym się wpływem żywienia na zdrowie człowieka oraz podejmującym się leczenia dietetycznego w różnych jednostkach chorobowych. Posiada wiedzę z zakresu medycyny, farmakologii oraz diagnostyki laboratoryjnej. Do współpracy z pacjentem niezbędna jest również znajomość biochemii, anatomii oraz psychologii.

Dietetyk oprócz edukacji i ustalania zasad żywienia pacjentom klinicznym, zapobiega dalszemu rozwojowi chorób eliminując stany zapalne, wyrównując niedobory organizmu oraz ustalając zasady odpowiedniego stylu życia. Rytm okołodobowy, sen oraz aktywność fizyczna są obok żywienia  niezmiernie istotnymi aspektami wpływającymi na wygraną walkę z chorobami i złym samopoczuciem. Wiele zaburzeń i schorzeń metabolicznych organizmu rozwija się również na tle psychologicznym, dlatego Dietoterapeuta powinien zwracać na to szczególną uwagę podczas pracy z pacjentem. Kompleksowe podejście dietetyczno-terapeutyczne, współpraca z konkretnymi specjalistami innych dziedzin medycznych oraz kontrolne badania laboratoryjne to klucz do zdrowia i świetnego samopoczucia.

Konsultacja dietetyczna (60min) obejmuje dokładny wywiad z pacjentem poruszający wiele tematów niezbędnych do oceny aktualnego stanu zdrowia, analizę dotychczasowych badań laboratoryjnych i diagnostycznych oraz zlecenie brakujących badań potrzebnych do dokładnego rozpoznania przyczyn zaburzeń organizmu. Konsultacja przybiera również formę informacyjną i edukacyjną.

W ramach pakietu oferujemy Państwu wstępną konsultację dietetyczną, indywidualnie dopasowany jadłospis oraz spersonalizowane zalecenia wraz z sugerowaną, niezbędną suplementacją. Plan żywienia przygotowywany jest pod preferencje pokarmowe pacjenta oraz uwzględnia występujące alergie/ nietolerancje pokarmowe, wyrównuje niedobory składników odżywczych i jest kluczowym elementem terapii.

Do Naszego Centrum pod opiekę dietetyczną przyjmujemy zarówno osoby dorosłe jak i dzieci.