Magdalena Tomczak - CoTyPowiesz.pl
Saperska 44B/2A, Poznań
CoTyPowiesz.pl
Magdalena Tomczak

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (2007) oraz studiów podyplomowych w zakresie Przygotowania Pedagogicznego (2008). Ukończyłam również Podyplomowe Niestacjonarne Studium Metodologii Badań Naukowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (2017).

Moja pasja do Terapii Manualnej Holistycznej rozpoczęła się w 2009 roku, a teraz jako Terapeuta manualny III stopnia kompetencji pracuję w Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu pod Poznaniem. Od 2019 roku prowadzę również indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną.

W pracy jako terapeutę szczególnie interesuje mnie tematyka wad postawy u dzieci. Przez 10 lat brałam udział w badaniach przesiewowych dzieci szkół podstawowych gminy Tarnowo Podgórne. Efektem tych badań była praca naukowa, która pozwoliła 2021 roku na obronę doktoratu w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Również praca ze sportowcami jest częścią mojego rozwoju zawodowego. Mechanizm aktywacji mięśnia poprzecznego brzucha oraz struktur dna miednicy fascynuje mnie zarówno w wykonywaniu codziennych czynności jak i w wyczynowym sporcie.

Biorę czynny udział w konferencjach, szkoleniach i kursach. Ściśle współpracuję z Instytutem Rakowskiego prowadząc i asystując w kursach Terapii Manualnej, z wyróżnieniem traktując system żuchwowo-gnykowo-czaszkowy. Chętnie uczestniczę jako prelegent na konferencjach o różnej tematyce.

Najważniejsze obszary mojej pracy to: wady postawy u dzieci (skoliozy), fizjoterapia stomatologiczna, praca ze sportowcami oraz szeroko rozumiana stabilizacja głęboka tułowia. Prowadziłam liczne warsztaty dotyczące różnych zagadnień, takich jak zespoły dysfunkcyjności stawów biodrowych, hiperlordoza szyjna i lędźwiowa oraz dysfunkcje stóp.”

Poza pracą, fascynuje mnie język francuski i kultura Francji. W wolnym czasie cieszę się obecnością w moim ogrodzie lub praktykuję Pilates.