Saperska 44B/2A, Poznań
CoTyPowiesz.pl
Katarzyna Sipko

Witam, nazywam się Kasia i jestem fizjoterapeutką dziecięcą.

Zaczynając studia na kierunku fizjoterapia wiedziałam, że w zawodzie chcę pracować tylko z dziećmi, albo wcale. Ich bezpośredniość, ciekawość świata i nieograniczona wyobraźnia od zawsze mi imponowały. Już w trakcie studiów magisterskich zbierałam doświadczenie zawodowe, pracując w dwóch placówkach pediatrycznych jednocześnie. W międzyczasie zrobiłam podstawowe kursy i szkolenia z tematyki pediatrycznej. Jednakże dopiero kurs z terapii MAES (Movement Analysis and Education Strategies ) i sposób przekazywania wiedzy przez Jean Pierre MAES, otworzył mi oczy i głowę na to, w jak szerokim zakresie mogę pracować z dziećmi, z różnymi zaburzeniami neurologicznymi. Pracując rok w centrum turnusowym miałam przyjemność prowadzić w terapii dzieci z rzadkimi schorzeniami, z różnych stron świata, z różną historią.

Prywatnie uwielbiam pochłaniać książki, zwłaszcza nową wiedzę z zakresu funkcjonowania i zaburzeń mózgu, odkrywać kolejne, piękne miejsca na mapie świata oraz pielęgnować rośliny domowe.

Kursy i szkolenia:

Diagnostyka metodą Prechtl’a – certyfikowany terapeuta – Warszawa 2020
Dziecko hipotoniczne I hipertoniczne. Wybrane aspekty oceny I terapii powięziowej. Szkolenie online 3h – 2020.
Fizjoterapia oddechowa. Fizjoterapia oddechowa w pediatrii. Szkolenie online 4h 2020
Mózgowe uszkodzenia widzenia i trudności wzrokowe uwarunkowane nieprawidłowym funkcjonowaniem OUN w fizjoterapii I rehabilitacji wzroku. Poznań 2019
Terapia MAES Movment analysis and education strategies – certyfikowany terapeuta, Poznań 2018
Przygotowanie do pionizacji i chodu dzieci od 0-24 miesięcy, Kraków 2018
Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0 do 12 miesięcy. Gdańsk – 2018
Aktywność fizyczna kobiet w ciąży – Poznań 2017
Aktywność fizyczna kobiet w połogu – Poznań 2017